Profilli Konveyör Bant Kerajet Halı Bandı

Project Details

Categories:
Kerajet Cretaprint dijital baskı halı bandı klavuzlu klavuzsuz konveyör bandı

Profilli Konveyör Bant Yan Duvarlı 

Pvc Konveyör Bant – Delikli Konveyör Bant Çeşitleri

Pvc konveyör bant özellikleri:

1) Zor taşınabilen malzemeleri kolaylıkla taşıyabilme özelliği mevcuttur.

2) Yerde ve yüksekte olan eşya ve malzemeleri kolaylıkla açılı bir şekilde taşır.

3) En kısa sürede malzemenin taşınmasını sağlayarak zamandan tasarruf etmemizi sağlar.

4) İnsan gücüne gerek kalmadan taşıma işlemi çok rahat bir şekilde gerçekleştirilir.

5) Her türlü malzemeye göre çeşitleri mevcuttur.

6) Motor redüktöre bağlı olarak çalışmaktadır.

7) İnsan gücü olmadığı için maliyeti en uygun olan taşıma türüdür.

8) Dayanıklı olması sebebi ile çok fazla tercih edilmektedir.

9) Günümüzde kullanılan modern taşıma sistemlerinden biridir.

10. Dijital baskı makinası kerajet halı bandı efi creta print konveyör halı bandı

Delikli konveyör bantlar istediğiniz çapta delinebilir ( maximum 10 mm )

 

Gıda Konveyör Bantları PU

Gıda Konveyör Bantları | Beyaz Mavi Yeşil

Genellikle malzeme taşıma sistemlerinin iş yükleri olarak adlandırılan gıda endüstrisi konveyörleri, malzemeleri bir noktadan diğerine taşımak için kullanılan yatay, dikey veya eğimli makinelerdir. Konveyör bantları gıda endüstrisi, ürünleri üretim süreci boyunca otomatik bir şekilde taşımak için kullanılabilir.

Gıda Konveyör Bantları FDA Europe Union Onaylı Bode Belting  HABASİT CHIORİNO

Gıda Endüstrisindeki Kullanım Alanları Konveyör Bantlar PU KONVEYÖR BANT

Konveyörler, ürünleri farklı seviyeler arasında güvenli bir şekilde taşıyabilir. Bu görev insanlar tarafından tamamlandığında zor ve maliyetli olabilir ve endüstride kullanılan gıda konveyör bantları çeşitli ebatlardadır. Şekil veya ağırlıktaki gıdaları taşımak için neredeyse her yere monte edilebilir. Gıda işleme tesislerinde, konveyörler, ham maddelerin depolama cihazlarına taşınması, depolama araçlarından ham maddelerin karıştırılması, istiflenmesi ve işlenmesi için üretim hatlarına taşınması, tamamlanmış gıda maddelerinin paketleme hattına aktarılması ve daha sonra çeşitli şekillerde kullanılabilir. Paketlenmiş ürünlerin nakliyeye taşınması da işlemler arasında yer alır.

Gıdaya Uygun Konveyör bantlar Sıhhi Tasarıma Sahiptir Silinebilir

Gıda üretimi için kullanılan konveyör bantları, gıda endüstrisinde kullanılan sıhhi tasarım uygulamalarına uygun olarak tasarlanır, üretilir ve monte edilirler. Gıda üretiminde kullanılan tüm ekipmanlarda olduğu gibi, mekanik konveyörler de korozyon direncini ve pürüzsüz temas yüzeylerini gerektiren mevcut üretim standartlarını karşılar, temizlik ve denetlemeyi kolaylaştıracak şekilde kurulur.

Endüstriyel gıda konveyör bantları gıda ürünlerinin işlenmesi ve paketlenmesi için popülerdir. Bir kayışın sürekli pürüzsüz yüzeyi, gıda işlemesi için mükemmeldir. Gıda uygulamaları için kullanılan kayışlar, gıda ürünleri ile kullanım için uygun olan ve kolayca temizlenebilen kauçuk, çelik veya diğer malzemeler gibi dayanıklı malzemelerden üretilir..

Paslanmaz Çelik Konveyör Bantlar Flat Chain

Paslanmaz çelik konveyörler, titiz bir temizlik gerektiren ortamlarda sıklıkla kullanılır, bu nedenle ürün kullanım gereksinimleriniz için en iyi çözümü bulmak için teknolojiyi takip etmek çok önemlidir. Paslanmaz gıda konveyör bantları kimyasal ve korozyon direnci sağlar. Plastik veya lastik kayışlarla mümkün olmayan ısıtma, kurutma, soğutma ve dondurma gerektiren ürünlerin taşınması için idealdir.

Paslanmaz çelik kayışlar aynı zamanda yiyeceklerin üzerine doğrudan yerleştirilmesini sağlayarak bakterilerin istilasını ve büyümesini de engeller. Çelik kayışlar, 80 mm’lik bir minimum sürücü veya kuyruk silindiri boyutuna izin verir. Bu da yiyeceklerin kompakt bir düzen ile birlikte düzgün bir şekilde ilerlemesini sağlar.

Modüler Konveyör Bantlar Plastik

Plastik modüler bantlar birbirine lego şeklinde bağlanabilen / montajlanan  plastik türevli ürünlerdir.

Yüksek sıcaklığa dayanıklı plastik modüler bantlar istenilen en ve boyda üretilmektedir.

Kurutma ve Soğutma Konveyör Bantlar PU PVC HABASİT

Kurutma Ve Soğutma Bantlar | Kurutma makinesi içinde uzun süreli olarak beklemesi gerekli olan ürünlerin hareketli bir halde kurutma tüneli içinde ilerleme yapması ile soğuklaştırma işlemi yapmayı sağlayan makinedir. Ürünün özelliklerine bağlı olarak en doğru şekilde belirlenen kuru olan hava sıcaklığı, debi ve ürünlerin ne alabilme süresi belirlenmelidir. Kurutma ve soğutma bantlar diğer sistemlerle karşılaştırıldığında bu bantların şekillerinde meydana gelecek olan değişimleri çok az seviyelere indirme açısından çok daha iyidir. Çalışma esaslarının en önemli özelliği bantlar üzerinde hareket halindeyken sıcak hava temasını önleyerek soğutma yapması ve nem almasını önlemede üst düzey şekilde olması çalışma esasları açısından önemlidir. Sürekli olarak hareket halinde olan makine bu sayede ürünlerin kurumasını sağlar.

 

Kurutma Ve Soğutma Konveyör Bantlar PU PVC TEFLON

Bantlı Kurutma ve Soğutma Bantlarının Avantajları

Ürünlerin kuru ve soğuk kalmasını sağlaması sayesinde daha uzun ömürlü olmasına ve sağlıklı bir şekilde kalmasında etkilidir. Koruma açısından da artı yönleri sayesinde sorun teşkil etmeyecek şekilde kalmasını sağlamaktadır. Sirkülasyon sağlaması sayesinde kullanım etkinliği sunmaktadır. İşçilik çok az olduğu için maliyeti yüksek miktarda düşürmeye yarar. Kurutma ve soğutma bantlar bu açıdan bakıldığında uzun ömürlülük sunmasıyla birçok kez sorunların azaltmaktadır.

Kurutulacak ürünün sıcaklığının ayarlanması ve kurutulma esnasında yapılan işlemlerin rahat olması da çok önemli bir avantaj olarak kabul edilmektedir. Sürekli olarak kullanılması gerektiği durumlara göre ayarlanabilir özelliği vardır. Bu sayede hazırlanan programa göre kullanılması uygundur. Teknolojinin ilerlemesi noktasında bu tür makinelerin kullanımı insan yaşamına olumlu etkiler bırakmaktadır. Zaman kavramının iş hayatında çok önemli bir yere sahip olduğu bilinmektedir. Zamanın verimli kullanılması açısından da iş hayatına büyük katkılar sağlamaktadır.

Bantlı Kurutma ve Soğutma Bantları Kolay Kullanım

İşçiliğin maliyetini düşürme açısından olumlu sonuçlar vermesi kurutma ve soğutma bantlar böylelikle maliyeti düşmektedir. Kullanım esnasında basit bir şekilde yapılmakta olup düzenli takibi yapılması açısından da herhangi bir zor işçiliği bulunmamaktadır. Tercih edilmesi açısında bu yönleri de dikkate alınması önemli bir faktördür. Kullanım kolaylığı sunduğu için de rahat bir şekilde nasıl çalıştığı çözülmektedir. Kullanım amacını en doğru şekilde karşılaması sayesinde kullanıcının amaçlarını yerine getirmektedir. Böylelikle yapılan planlamaya uygun şekilde işlerin yürümesi sağlanmış olacaktır.

Silindir Sargı Bantları

Silindir Sargı Bantları | Tabi kauçuk, sentetik kauçuk, poliüretan, silikon, pu ve pvc malzemelerden üretilen silindir sargı bantları, tekstil sektöründe kumaş çekiminde, diğer sektörlerde ise çekme ve sürtünme kuvvetini arttırmada kullanılan farklı desenlerde ürünlerdir. Kendinden yapışkanlı ve yapışkansız olup uygulaması kolaydır.

Silindir sargı bantları özellikleri

Antistatik özellikteki prosesler, yağlı ve yüksek ısılı ortamlar için özel üretimleri mevcuttur.

Düz, beyaz, gir, kum desen portakal rengi, mavi, bordo ve daha birçok renkleri bulunur.

Uygulanması kolay ve pratiktir.

Sürtünme ve çekme katsayısını arttırmak için kullanılır.

Tekstil sektörü başta olmak üzere birçok sektörde kullanılmaktadır.

Farklı desen yüzeylerinde alternatifleri mevcuttur.

Kalınlık, yüzey kaplama sertliği ve max. çalışma sıcaklığı olarak her ihtiyaca cevap veren çeşitleri bulunur.

Silindir sargı bant üretimi

Onlarca çeşitteki silindir sargı bantları ile firmamız, profesyonel bir çözüm ortağı olarak yüksek kalitede ürünlere sahip güvenilir ve işinin ehli bir firmadır. Düz ve desenli silindir sargı bantlarındaki renk seçeneği ise oldukça fazladır. Tutuculuk isteyen taşıma sistemleri ve ve eğimli konveyörlerde tekstil, seramik, mermer, , montaj hatları, lojistik ve gıda sektörüne kadar birçok alanda kullanılan malzemeler üretmektedir. Gerek ağır gerekse hafif malzemelerin taşınmasında önemli rol oynar. Bir çeşit kaplama malzemesi olan silindir sargı bandı ihtiyacınızı en kaliteli malzemeleri en hesaplı fiyatlarla firmamızdan satın alarak temin edebilirsiniz.

Silindir sargı bant kullanımı

Tekstil sektöründe kumaş çekiminde kullanılan silindir sargı bantları, rulo ve kasnak yüzeylere kaplanarak kullanılır. Yüksek kalitede olup rulo kaplama ürünlerdir. Üretimde ürün kalitesinde devamlılık sağlar ve ıslak işlemede de aynı kalitede bir kullanıma sahiptir. Tekstil yanında matbaa endüstrisinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Antistatik yapısı ile özel uygulamalarda da tercih edilir. Birinci sınıf hammaddeden ürettiği silindir sargı bantları ile firmamız, uluslararası kalitedeki ürünleri ile ilk tercihler arasındadır.

Aşınma ve gres yağına karşı dayanıklı olan uzun ömürlü ürünleri ile kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. İhtiyacınız olan silindir sargı bandını seçin, ihtiyacınızı belirleyin, siparişinizi hemen verin. En hesaplı fiyatlarla en kaliteli ürünleri sektörün lider firmasından satın alarak üretim kalitenizde süreklilik sağlayın.

Silindir Sargı Bantları | Rulo ve kasnak yüzeylerine kaplanan PVC, Kauçuk, Poliüretan ve Silikon malzemelerden üretilen çekme ve sürtünme kuvvetlerini arttırıcı özelliklerde ve farklı yüzey desenlerine sahip malzemeler.

Yağlı ve yüksek ısı bulunan ortamlar ile antistatik özellik isteyen prosesler için özel olarak üretilmektedirler.

Silindir Sargı Bantları Delikli Konveyör Bantlar

Zaman Kayışları Dişli Kayış Flat Timing Belt

Zaman Kayışları | Zaman kayışları, senkronize güç iletimi amacıyla kullanılan kayışlardır. Çok dayanaklı ve sağlam bir yapıya sahiplerdir. Aynı zamanda uzamasız çalışmaktadırlar. Düşük şaft ve yatak yüklemesi nedeniyle bakıma ihtiyaçları bulunmamaktadır. Küçük kasnak çaplarında da rahatlıkla çalışabilmektedir.

 

Çelik Telli Zaman Kayışı Nedir? Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?

Zaman Kayışları, yapılarında fiberglas gerdirme kordlarını ve kloropren kauçuk malzemeyi barındırmaktadır. Bu nedenle çok uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır. Hız orantılarına bakıldığında, maksimum verim elde edildiği gözlemlenmektedir. Kesme kuvvetlerine dirençli ve hassas hatveli bir yapıya sahiplerdir. Trapez profilli dişlere sahip olmaları ve ince yapıları dolayısıyla, kasnak kanallarına çok iyi bir şekilde uyum sağlamaktadır.

Zaman Kayışı Kullanım Alanları ve Yapısal Özellikleri,

Otomotiv sanayisinde, CNC ve taşlama tezgahlarında, bazı hassas makinalarda, kontrol ve taşıma sistemlerinin devir ve güç iletiminde, ve çeşitli ofis makinalarında tercih edilmektedir. Ölçüleri inç biriminden olmaktadır.

Çalışma sıcaklığı aralığı, -20 °C / +80 °C aralığındadır. Yağ mukavemetinin olduğundan da bahsetmek gerekir. Yapısal olarak zaman kayışları kesitleri incelendiğinde; kloropren kauçuk sırt, kloropren kauçuk diş, fiberglas gerdirme kordu, kauçuk emprenye bez katmanlarına sahiptir.

Zaman Kayışları Çelik Telli

Zaman kayışları; esneklik, güç, dayanıklılık, güvenilirlik ve güç aktarımı konularında ön plana çıkan ürünlerdir. Yüksek nitelikli güç aktarımı sunarak, esnekliği arttırmakta ve gerilmeyi azaltmaktadır. Dişleri kaplamakta olan tabaka, kayışın ihtiyacı olan statik iletkenliği en iyi biçimde sağlamaktadır.

Zaman Kayışı Türleri, T serisi AT serisi HTD serisi

 • Poliüretan çelik telli zaman kayışları: 

Doğrusal hareket sağlama, güç aktarma ve taşıma amaçlı olarak endüstriyel kullanıma uygun kayış türleridir. Genellikle,100 mt.’lik standart rulo boyutunda üretilmektedir. Lineer sistemlerin çeşitli diş formlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek ve hızlı güç aktarımı ile ağır yük taşıma ile ilgili alanlarda ideal bir kullanım imkanı sunmaktadır. Talebe göre, anti static ve çift taraflı olarak da üretilebilmektedir. Bakım gerektirmeyen yapıya sahip olup, kimyasal maddelere direnç göstermektedir. Yüksek performans gerektiren tüm alanlarda ve ağır taşıma gereksinimi bulunan yerlerde kullanılmaktadır.

 

 • Kauçuk zaman kayışları: Kordlu kauçuk zaman kayışı

 

Dar kesitli v kayışlar ile kauçuk triger kayışlar bu gruptadır. Daha fazla miktarda güç aktarmayı sağlamakta olan, yüksek güç iletim kapasitesine sahip, tırtıklı ve dar kesitli kayışlardır. Bu tırtıllı yapısı ile hem küçük kasnaklardan dönüş kolaylaşmakta hem de hava sirkülasyonu sağlanmasıyla ısınmanın önüne geçilmektedir. Böylece, kayışın ömrü uzamaktadır.

 

 

Düz Kayışlar Flat Belt Çelik Telli Kutu Katlama Omega Yapıştırma Kayışı

Düz Konveyör Kayışlar ın Nitelikleri, Enerji tüketiminde yüksek tasarruf sağlayan nitelikleri ile dikkat çeken düz kayışlar, aynı zamanda da yüksek verim sağlayan yapıları ile kullanım alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım esnasında, hem yüksek hem de düşük devirlerde üstün performansla çalışmaları, hassas makina başarısına da katkıda bulunmaktadır.

Düz Konveyör Bant Kayışlar Fırfırlı ve Askerli

Düz Konveyör Bant Kayışların Kullanım Alanları

Mercedes Sprinter Otomatik Kapı Kayışı

Düz kayışlar, tasarruflu nitelikleri ve yüksek performansları ile pek çok alanda tercih edilmektedir. Bu alanlar; Gıda, tekstil, kimya, ilaç, ağaç – mobilya – kağıt, metal işleme ve makina imalat sektörleri olarak sıralanabilir.

Düz Konveyör Bant Kayış Türleri

Tıraşlı düz konveyör kayışlar ve konveyör bantlar tırtıklı

Gres ve yağ gibi etkenlere dayanıklılığı ile dikkat çeken bu kayışlar, sürtünme ve çekme kuvvetini arttırmak amacıyla geliştirilmiş olan ve yüksek ısıya dayanıklı nitelikteki dirençli makinelerde çok yüksek bir performans sağlamaktadır.

Tıraşlı yada taşlanmış düz kayışların üretimi esnasında; polyamid, elastomer, polyester, poliüretan, termoplastik, deri, PVC, doğal kauçuk, aramid ve bazı özel dokumalar kullanılmaktadır.

Tıraşlı düz kayışların; iplik büküm makineleri, tekstil, matbaa kayışları, kağıt kesme, gezer kayışı, katlama makineleri, ana rotor kayışı, katlama kayışı, tarak kayışı, iğ şeridi, tanjansiyel kayış ve bobin kayışı gibi türleri bulunmaktadır. Bu ürünler, matbaa ve tekstil öncelikli olmak üzere pek çok sektörde kullanılmaktadır.

 

Konveyör Bant Sistemleri          PVC PU HABASİT Kerajet Creta print halı bandı

Konveyör sistemleri | Kullanım alanı açısından önemli bir yere sahip olan konveyör tanımlaması yapılacak olursa kapalı devre sisteminde ki çalışma esnasında yerde ya da yüksekte bulunan yükleri taşımak için kullanılan cihazdır. Bu cihazın bu etkileri ile büyük bir iş yükünü azaltma özelliğine sahiptir. Bu sistemin kullanım yeri genel olarak büyük iş yerlerinde ve fabrikalarda büyük malzemeleri taşıma da kullanılmaktadır. Ayrıca büyük kesimlerin yapıldığı kesimhaneler de kullanıma uygundur. Yaptığı işler adına kısa süreli olarak ağır yükleri taşıyarak yaptığı alanda etkisi ile çok avantajlıdır. Konveyör sistemleri birçok çeşidi ile kurulumu yapılmaktadır.

Konveyör Bant Sistemleri Nelerdir?

Paketlenmiş ya da koli haline getirilmiş yükleri taşıma amaçlı kullanılan konveyör sistemleri içerisinde yer alan zincirli konveyör bu alanda işleri yapmaktadır. Başka bir çeşit olan rulo şeklinde olan sistem olarak kullanılan sistem zincirli sistemde ki gibi paketli olan malzemeleri taşımaktadır.

Destekli ve desteksiz şekliyle iş yapan bu sistemde kullanışlıdır. Herkes tarafından da çoğunlukla bilinen bir diğer taşıma sistemi de bantlı olarak adlandırılan sistemdir. Kutu şeklinde ve ambalaj şeklinde hazırlanan dökme malzemeyi taşıma özelliği ile büyük işleri yapmada kullanılmakta olup birçok işi taşıma görevini yapması ile bilinmektedir. Nakliye görevi yapan kamyon ve tır gibi araçlara yüklemede kullanılan başka bir konveyör de teleskobik konveyör ismi verilmektedir. Bu sistem sayesinde araç içine doğru uzama özelliği ile yükü araca yerleştirmektedir.

Konveyör Sistemin Kullanım Yerleri ve Avantajları

Kullanıldığı yerde sağladığı hizmetle iş yükünü hafiflettiği gibi zaman avantajını da bir arada tutmaktadır. En çok tercih edildiği yerler büyük çalışma alanlarına sahip olan yerlerdir. Konveyör bant sistemleri bu açıdan iş yerlerinde tercih yapılırken yaptığı işe göre şekil almaktadır. Alınan yüklü siparişlerin kısa sürede tamamlanmasına sağladığı artı özellikleri ile her açıdan olumlu sonuçlar vermektedir.

Tercih yapılma noktasında nelerin nasıl taşınacağı ve hangi ağırlıkta kaldırım yapılacağı hesabı yapılarak alınması yapılmaktadır. Kurulum yapılırken dikkate alınacaklar bu şekilde belirlenmektedir. Yapılan sistemlerin güvenli olması beraberinde çalışan kişilerin kaza risklerini ortadan kaldırmada etkilidir. Sağlam kurulumu yapılmazsa çok büyük felaketlerle sonuçlanmasına sebep olabilmektedir.

 • Açık Gıda Taşıma Bantları pvc ve poliüretan
 • Spor Koşu BantlarıTreadmillbelt TMBE02451 yağlama gerektirmeyen koşu bantları
 • Hamur Açma-Taşıma Bantları PU FAB-5ERsilikon bant
 • Genel Taşıma BantlarıTeflon NAB-7EEDV NAG-7EEDVNAJ-10ESBV
 • Eğimli Taşıma Bantları klavuz konveyör bant NSL-10ELBV
 • Bisküvi, Çikolata Soğutma Tünelpu beyazTT-140HABASİT
 • İlaç Sektörü Bantları fda
 • Sunta-Mdf Sektörü Bantları
 • Seramik sektörü kerajet halı bandı dijital baskı efi cretaprint halı bantı konveyör bantı kerajet
 • Ağır Hizmet Bantları
 • Meyve Seçme – Sıralama
 • Dedektör Bantları metal dedektör
 • Dönemeç bantlar Radius virajlı

daha fazlası için info@technomarket.info.tr